رابطه ما با رهبری رابطه پدر و پسری است .

به گزارش استقامت دکتر محمود احمدی‌نژاد صبح امروز در آیین یازدهمین هم اندیشی علمی- پژوهشی اساتید بسیجی کشور گفت: در روزهای اخیر عده ای با خیال خام خود به تکاپو افتادند تا رابطه دولت و رهبر عزیز انقلاب را خدشه‌دار جلوه دهند و با جار و جنجال، جدایی و فاصله بین دولت و رهبری را القاء کنند، در حالی که آنان نمی‌دانند که نوع رابطه ما با مقام معظم رهبری فراتر از قالب‌های سیاسی و اداری است و از جنس محبت، اعتقادی و پدر پسری است.

وی تصریح کرد: وارد شدن بدخواهان در چنین عرصه ای و القاء چنین شبهاتی حرکتی بی‌نتیجه است و آنها قطعاً چنین آرزویی را به گور خواهند برد و این راه به روی شیاطین بسته است.

رییس جمهور اساتید بسیجی را همکاران آرمانی خود دانست و با تأکید بر اینکه ضرورت دارد در افق نگاه خود تجدیدنظر کنیم، اظهار داشت: باید در دانشگاه‌ها سطح انتظار از خودمان را بالا ببریم و انتظار این است که دانشگاه و حوزه پرچمدار تحولات گوناگون در کشور باشند.

وی ادامه داد: امروز امروز سازمان بسیج اساتید درخت تناوری است که نقطه امید و اتکای انقلاب اسلامی در عرصه‌های علمی، فکری و فناری تبدیل شده است.

رییس جمهور افزود: دانشگاه باید با فرهنگ و اندیشه بسیجی اداره شود و پرچم فرهنگ بسیج به عنوان پرچم عزت، آزادیخواهی و روحیه نشاط باید در دانشگاه برافراشته شود.

دکتر احمدی‌نژاد در ادامه خطاب به اساتید بسیجی با بیان اینکه ضرورت دارد در افق نگاه خود تجدیدنظر کنیم، اظهار داشت: باید در دانشگاه‌ها سطح انتظار از خودمان را بالا ببریم و انتظار این است که دانشگاه و حوزه پرچمدار تحولات گوناگون در کشور باشند.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک حقیقت پویا و جریان پیوسته تاریخی است، خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی در ایران یک جهش بلند در راستای تداوم مسیر حرکت توحیدی بشریت است.

وی با اشاره به اینکه انتخابات در اندیشه ولایی با نظام لیبرال- دمکراسی کاملاً‌ متفاوت است، تصریح کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران حرکت مستمر در مسیر تعالی و پیشرفت و آرمان خواهی ملت است.

رییس‌جمهور با بیان اینکه در نظام لیبرال دمکراسی مردم فرصت ظهور و نقش‌آفرینی ندارند، تصریح کرد: در انقلاب اسلامی ایران‌ اولین چیزی که در انتخابات متجلی می‌شود، فرصت نقش‌آفرینی و انتخاب کاملاً‌ آزادانه مردم است و انتخابات اخیر مبانی دموکراسی لیبرال را در تئوری و عمل زیر سؤال برد.

دکتر احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: انتخابات اخیر ریاست جمهوری استیلای، ثروت ، حزب و رسانه را به‌عنوان ابزار نظام سلطه در هم شکست و الگوی جدیدی را در برابر بشریت ارائه داد. از این رو، غربی‌ها از این موضوع به شدت ناراحت و عصبانی هستند.

وی افزود: ملت ایران در این انتخابات به رغم تلاش بدخواهان، مهر تأیید آگاهانه و مستحکمی را به پای انقلاب و اندیشه ولایی زدند.

رییس‌جمهور با اشاره به تلاش دشمنان برای مخدوش کردن اقتداری که در ایران به واسطه انتخابات اخیر ایجاد شده است، تصریح کرد: مطمئن هستم انقلاب ریشه‌دارتر از آن است که با چنین بادهایی بلرزد و به فضل الهی همه جار و جنجال‌ها را به زباله‌دان تاریخ خواهد انداخت.

عدالت ، روح حاکم بر فعالیت های دولت است

رییس‌جمهور عدالت را روح حاکم بر فعالیت های دولت دانست و تأکید کرد: عدالت نقطه آغاز به سمت کمال است به هر میزانی که به سمت عدالت حرکت می کنیم، شکوفایی ها اتفاق خواهد افتاد و باید به نقطه ای برسیم که هیچ کس در ایران احساس نکند که فرصتی از او دریغ شده است. باید همه احساس کنند که شهروند درجه یک هستند.

دکتر احمدی‌نژاد افزود: از سوی دیگر باید به نقطه ای برسیم که هیچ کس خیال نکند بالاتر از دیگران است و حق فراتر از قانون برای خود قائل باشد. باید به جایی برسیم که کسی گروه و دسته خود را مالک کشور نداند و برای خود حق انحصاری و امتیاز ویژه قائل نباشند.

وی افزود: عدالت روحیه امید را در ملت ایران زنده می کند، اگرچه کار سخت و نبرد گسترده و همه جانبه‌ای است اما شدنی است.

رییس‌جمهور با تأکید بر اینکه نظام و دولت اسلامی باید پرچمدار اسلام باشد، گفت: عدالت، محور همه برنامه‌ریزی‌ها و تصمیمات دولت است و این دولت تا آخر محکم پای اجرای عدالت ایستاده است.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان این دولت در دوره جدید باید به دنبال ایجاد تحولات اجتماعی باشد، خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی همه باید احساس امنیت و آرامش کنند و هیچ‌کس نباید احساس کند که کرامت او مخدوش شده است، از این رو، جامعه اسلامی باید سرشار از نشاط، شادابی، سرزندگی و امید باشد.

/ 0 نظر / 19 بازدید