نقد همت !

چندی پیش نشریه ای موهوم با  عنوان همت با طرح صفحه اول خود خبر ساز شد. این نشریه که با تیتر " همه یاران هاشمی " عده ای از شخصیت های سیاسی و مذهبی را پشت سر هاشمی نشان می داد با واکنش های بسیار و متفاوتی روبرو شد که به توقیف این نشریه منجر شد. صرف نظر از محتوای نشریه که در بسیاری از موارد مواضع صحیح و به جایی داشت صفحه اول آن اوج کج سلیقگی و نداشتن بصیرت و آشنا نبودن به حوزه کار فرهنگی را نشان میدهد. قرار دادن عده ای از سیاسیون و فعالان امور کشور در پشت سر هاشمی طوری است که علاوه بر جبهه بندی سیاسی بسیار عجیب گویی جنگ قدرت در رده های بالای نظام جمهوری اسلامی ایران به راه افتاده که این تلقی کاملا نادرست است(1).  عبارت "جنگ قدرت در رده های بالای نظام" اصطلاحی است که بعد از نماز جمعه هاشمی رفسنجانی از ترییبون ها و شبکه های خارجی بارها تکرار شد. آنها در صدد جبهه بندی در نظام بودند تا عده ای را به حمایت از هاشمی و در برابر رهبری قرار دهند و اینگونه جریان فته را هدایت کنند که شرح توضیح آن خدمت دوستان مصداق زیره به کرمان بردن است.

حال بعد از گذشت چند ماه نشریه ای در داخل اقدام به حرکتی در راستای اهداف دشمن می کند ( انشالله ناخواسته) که البته با هوشیاری امت حزب الله نقد های جدی در این مورد صورت گرفت که جای خوشحالی دارد. بی تجربگی و نداشتن بصیرت در حوزه فرهنگی مخصوصا کار هایی که منتسب به جوانان حزب اللهی است میتواند باعث صدمات جبران ناپذیری به بدنه حزب الله شود  که برای جلوگیری از آن میبایست با دور اندیشی همان طور که رهبری فرمودند مثل یک شطرنج باز ماهر چندین حرکت بعد حریف را پیش بینی نماییم و حرکت کنیم. قطعا رهبری عزیز از این گونه رفتارها راضی نیستند و می بایست مدبرانه تر قدم برداشت.

پاورقی:

---------------------------

(1)به شعار های و پلاکارد هایی که روز نهم دی ماه از طرف مردم حمل میشد توجه کنید. هیچ اشکالی به آنها وارد نیست که هیچ , بسیار هم بجا بودند . حتی میباست از تلویزیون هم پخش میشد و با سانسور مواجه نمیشد . اما اگر این مطالب و عکسها در صفحه اول نشریات چاپ شود خروجی متفاوتی خواهد داشت. ما متاسفانه ظریف کاری فرهنگی بلد نیستیم.

دوستانی اخیرا در صدد توضیح اشتباه صورت گرفته از طریق این نشریه برآمدند که اصلا قانع کننده نیست. (حداقل بنده قانع نشدم)

/ 2 نظر / 18 بازدید
حرفای نگفته

آنان که گذشته را به خاطر نمي آورند مجبور به تکرار آن هستند. جرج سانتايانا [گل]

مرضیه

سلام ممنون از نظرتون این نشریه از طرف کجا چاپ شده است ؟ آیا از طرف خود هاشمی بوده؟